سئو سایت و بهبود رتبه گوگل


خدمات سئو مجموعه رایا افزای تهران

سئو چیست؟

سئو یا به عبارت صحیح ترSEO مخفف واژه های Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی ساختاری درونی و بیرونی یک وبسایت میباشد تا آن وبسایت هم برای بینندگان حقیقی و هم برای رباتهای موتور جستجو در دسترس تر و قابل درک تر باشد حال جمله ی بالا را کمی توضیح میدهیم :
وقتی مخاطب وارد وبسایت شما میشود پس از بحث ظاهری و تجربه ی کاربری آن چیزی که مهم است محتوا و جذابیت متنی و ساختاری وبسایت شماست و این همه ی آن چیزی است که مخاطب وبسایت شما از جستجو در موتور جستجوگری مانند گوگل انتظار دارد و اگر خواسته ی ذهنی او را فراهم کنید به Surfing و یا گشت و گذار در وبسایت شما ادامه خواهد داد و این امر قطعا باعث بهبود وضعیت کسب و کار شما خواهد شد.از طرفی برای اینکه یک کاربر حقیقی شما را در دنیای پهناور وب بیابد این امر ضروری است که پیش از آن یک موتور جستجو گر مانند Bing و یا مهم تر از آن (  Google) آدرس وبسایت شما و محتوای صفحه ی وبسایت شما را در داخل پایگاه داده های خود ذخیره و پس از درخواست متنی یا تصویری مورد نظر شما آن را از درون database خود فراخوانی کند و این امر به معنای آن است که وبسایت شما باید درون موتور جستجوگر index شود حال آنکه موتورهای جستجوگر با استفاده از روباتهای خود این امر را انجام میدهد پس در نتیجه ساختار و محتوای صفحات وبسایت شما باید خوانایی بالایی برای روباتهای موتور های جستجو داشته باشد این امر قطع به یقین نیازمند دانش گسترده و تجربه ای طولانی است.دپارتمان وب مجموعه ی رایا افزای تهران با بهره مندی از کارشناسان حاذق و با تجربه شما بزرگواران را در رسیدن به نتیجه ی مطلوب نهایی به نحو شایسته ایی یاری خواهد داد .

چرا باید وبسایتمان را سئو کنیم؟


امروزه یکی از مهمترین دلایل بهینه سازی وبسایت برای کسب و کارها چرخش سلیقه به سمت دنیای وب و دیجیتال بوده و در نتیجه کسب و کارها از شکل سنتی به شکل دیجیتالی تغییرچهره داده است و همگان خواهان بهبود فروش در دنیای بزرگ وب و شبکه های اجتماعی هستند از طرفی کسب و کار اینترنتی و کامپیوتربیس به مراتب ارزانتر و سهل الوصول تر از کسب و کارهای سنتی است و با حداقل هزینه و سرمایه و صرفا با وجود یک درگاه وب به سادگی میتوان کسب و کار اینترنتی خود را شروع کرده و رونق ببخشیم حال آنکه رونق اصلی کسب و کارهای اینترنتی بیشتر دیده شدن در موتور های جستجوگر و مهمترین آنها گوگل است پس شما با بهینه سازی وبسایتتان یا همان سئو میتوانید کسب و کار خود را رونق داده و میتوانید به جایگاه بالاتری نسبت به رقبایتان در گوگل دست یابید . از طرفی آپشن های CPC یا PPC که مخفف Cost Per Click و Pay Per Click هستند نیز به صورت مستقیم وابسته به بهینه سازی مطلوب محتوا و ساختاری وبسایت شما است .پس در نتیجه برای کلیک های خریداری شده نیز شما نیازمند به سئو و بهینه سازی صفحات وبسایتتان هستید و از این طریق میزان پرداخت شما برا هر کلیک کاهش خواهد یافت یعنی هر چقدر سئو بهتری داشته باشید مبلغ کمتری بابت کلیک های قابل خرید پرداخت میکنید.

آیا بهبود رتبه یکروزه داریم؟


پاسخ بسیار روشن است و با صراحت باید گفت :خیر
زیرا به طور کلی سئو یک فرآیند وابسته به بهسازی محتوایی است و همچنین به شدت وابسته به زمان است .به عبارت دیگر وقتی یک وبسایت نوپا در موتور جستجوگری مانند گوگل ثبت می شود .گوگل آن وبسایت را در بازه های زمانی مختلف مورد آنالیز و تحلیل قرار می دهد و در ابتدای کار هیچ وبسایت تازه توسعه یافته ایی را شایسته ی رقابت با وبسایتهای قدمت دار نمی داند .مهم ترین دلیل این مسئله بررسی ساختارها و چارچوب های امنیتی وبسایت جدید است و پس از ماه ها کاشف به عمل خواهد آمد که آیا این وبسایت جدید وبسایتی امن ، سالم و پیرو چارچوب های قانونی هست یا خیر .در ثانی یک وبسایت جدید لزوما محتوای بسیار گسترده ایی ندارد پس از لحاظ چارچوب های محتوایی نیز شایسته ی رقابت با وبسایتهای قدیمی تر نیست پس گوگل به فرصت طولانی تری حداقل بین چهارماه تا یکسال برای بهبود Rank وبسایت شما نیاز دارد تا زمانیکه به آن رتبه ایی برسید که سایر رقبایتان در آن رتبه قرار دارند.


توقع ناصحیح در سئو چیست؟


شرایطی را تصور نمایید که مجموعه ایی صاحب یک وبسایت نوپا ، به شرکتی برای بهینه سازی وبسایت و سئو مراجعه می کند و تصور این را دارد که پس از پرداخت مبلغ مورد توافق، آن وبسایت مملو ازکاربران اینترنتی شود. آیا افزایش بازدید وبسایت از طریق تکنیک های سئو برای یک وبسایت تازه ایجاد شده ممکن خواهد بود؟ و حتی اگر در شرایطی خاص و با تکنیک های پیشرفته وبسایت مملو از کاربران گردد آیا صرف افزایش بازدید از وبسایت به خرید و افزایش فروش منتج می شود ؟ باید در پاسخ گفت که سئو یک پروسه است نه پروژه! پروسه به معنای Process یا روند است و روند تابع زمان.
در سناریویی دیگر شرکتی با قدمت نسبتا طولانی از عدم رعایت چارچوبهای صحیح سئو رنج می برد و حتی در مواردی مورد جریمه های شدید گوگل قرار گرفته است و پس از پرداخت مبلغی به یک شرکت بهینه سازی وب متصور است که در بازه ی زمانی کوتاهی شرایط نابسامان و خارج از چارچوب های قانونی وبسایت آن مجموعه بهبود چشم گیری خواهد یافت و همرده ی رقبای توانمندش خواهد شد .آیا این تصورصحیح است؟ به ضرس قاطع پاسخ خیر است! چون در مواردی استفاده از محتوای کپی شده بدون ذکر منبع و بدتر از آن استفاده از تکنیک های غیر قانونی سئو جریمه های بسیار سنگینی را به دنبال خواهد داشت که در بدترین موارد حذف کامل وبسایت از موتور جستجو را می توان نام برد ولی در بیشتر موارد با سامان دهی مناسب شرایط وبسایت سناریوی بالا بهبود خواهد یافت.


راه های پیشنهادی ما:


همانطور که در متن بالا گفته شد که برای وبسایتهای نوپا و تازه طراحی شده شانس بسیار کمی برای حضور در صفحه ی اول گوگل وجود دارد پس یک بیزنس نوپا و تازه تاسیس باید چه راهکارهایی را اتخاذ کند ؟
پیشنهاد ما به شما این است که پس از بهینه سازی وبسایتتان و سئو از آپشن CPC گوگل استفاده کنید همانطور که در بالا گفته شد CPC مخفف Cost Per Click است و شما با پرداخت مبلغی می توانید در صفحه ی اول گوگل حضور یابید CPC انحصاراً متعلق به گوگل نیست و شما می توانید از تبلیغات کلیکی سایر وبسایت های پر بازدید نیز استفاده کنید.
مجموعه ی رایا افزای تهران تمامی این خدمات را برای شما به صورت همگن و یکپارچه انجام خواهد داد.

انواع ابزار سئو

در این مقاله به معرفی انواع ابزار مفید برای سئو می پردازیم